/* Blog Hocam İletişim Sayfası */ .contact-form-widget { width: 500px; max-width: 100%; margin: 0 auto; padding: 10px; background: #E6E7E8; color: #000; border: 1px solid #656E75; box-shadow: 0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.25); border-radius: 10px; } .contact-form-name, .contact-form-email, .contact-form-email-message { width: 100%; max-width: 100%; margin-bottom: 10px; } .contact-form-button-submit { border-color: #656E75; background: #E6E7E8; color: #000; width: 20%; max-width: 20%; margin-bottom: 10px; } .contact-form-button-submit:hover{ background: #679EC9; color: #ffffff; border: 1px solid #FAFAFA; } /* Blog Hocam İletişim Sayfası */

16 Ekim 2016 Pazar

12 Laktozsuz Süt ve Laktozsuz Ürünler Hakkında Her Şey

Laktoz nedir?
Süt ve süt ürünlerinin içinde bulunan doğal süt şekeridir.
Laktoz intoleransı nedir? 
Laktozun sindirilmesi için laktaz enzimi gerekir. Eğer vücutta yeterli miktarda laktaz enzimi bulunmuyorsa, laktoz intoleransı var demektir.
Laktoz İntolerans belirtileri nelerdir?
Laktoz intoleransı sütün içindeki laktozun sindirilemediği durumlarda ortaya çıkar. Süt içince karın şişkinliği, karın ağrısı, gaz, mide bulantısı görülebilir. Bu tarz sorunlarınız varsa süt ve süt ürünleri tüketmekten vazgeçmek yerine Laktozsuz Süt’ü tüketebilirsiniz. Belirtilerin şiddeti tüketilen laktoza ve kişinin ne kadar laktozu tolere edebildiğine göre değişir. Belirtiler süt ve sütlü ürünlerin tüketimini takiben yarım saat ile 2 saat arası sonrasında kendini göstermeye başlar. Süt içerdiği kalsiyum, protein, yağlar, vitaminler ve mineraller açısından temel besin gruplarındandır.
Yaşam boyu sağlıklı olmak için her yaş döneminde ihtiyacınız olan türde ve miktarda süt içmeniz gerekmektedir.
Laktoz intoleransınız varsa ne yapabilirsiniz?
Laktozu azaltılmış veya laktozsuz süt ve süt ürünleri tüketebilirsiniz.
Laktozsuz süt ve laktozsuz yoğurt nasıl üretilir?
Laktozsuz süt ve laktozsuz yoğurt, sütün içindeki laktozun laktaz enzimi ile parçalanması sonucu elde edilir. Laktaz enzimi katkı maddesi ya da koruyucu değildir. Ürünün prosesi sırasında görevini yerine getirip, son aşamada aktivitesini yitirerek ürünün içerisinde kalmaz.
Laktozsuz süt ve laktozsuz yoğurt neden daha tatlıdır?
Laktozun glikoz ve galaktoza parçalanması nedeniyle, standart süt ve yoğurttan daha tatlı hissedilen ürünlerdir. Hissedilen tatlılık doğal şekerlerdendir, ilave şeker içermez.
Laktozsuz süt sizin için uygun mu?
Laktozsuz süt, sütteki laktozu sindiremeyen ve süt içince şişkinlik, ağrı, gaz ve bulantı sıkıntılarını yaşadığı için süt tüketemeyen kişilerin rahat şekilde süt içmelerini ve sütün besin değerlerinden faydalanmalarını sağlamaya yardımcı olur.
Neden Laktozsuz Yoğurt tüketmelisiniz?
Laktozsuz Yoğurt, laktoz intoleransına karşı hem sağlık faydası sağlamakta, hem de tatlılık derecesinin yüksek hissedilmesi nedeniyle şeker kullanılması gereken ürünlerde şeker azaltmaya imkan tanımaktadır. Bu nedenle ara öğün olarak sade ya da müsli karışımı gibi bir alternatifle tüketilmeye çok uygundur, hissedilen tatlılık doğal şekerlerdendir, ilave şeker içermez. Ayrıca, 100 g laktozsuz yoğurt günlük kalsiyum ihtiyacının %23’ünü karşılamaktadır.
Laktozsuz süt ve yoğurt tüketmenin zararı var mıdır?
Laktozsuz süt ve yoğurt tüketmenin hiçbir zararı bulunmamaktadır.
Pınar Denge Laktozsuz Süt ve Yoğurt hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

12 yorum:

 1. Süt içmeyi çok severim, ama çok rahatsız ediyordu. Laktozsuz süt hayat kurtarıcı resmen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben normal sütü de içebiliyorum ne mutlu ki. Ama içemeyenler için, laktozsuz süt birçok rahatsızlıkta hayat kurtarıyor.

   Sil
 2. Ben çocukluğumdan beri süt içienkeri hep kıskanmışımdır. Ben i emiyorum mide bulantısı yapıyor. Demek bütün suçlu bu laktozmuş =). Bu sütü denemem lazım. Teşekkür ederim Hanımefendi'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçükken de çok süt içermişim, çok şükür ki rahatsızlık vermiyor bana. Şimdi de bebişe ve bana kalsiyum olsun diye buzağıya döndüm :) Afiyetler olsun.

   Sil
 3. Bir sıkıntım olmadığı için denemedim ancak bu konuda problemi olanlar için iyi bir çözüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle Nilgün Hanım. Problemi olanlar için harika bir içecek.

   Sil
 4. güzel bir siteniz var takipleşelim google de bence sevgiler wwww.lezzettramvayi.com ve

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz,
   Teşekkürler tabi ki geleceğim.
   Kocaman sevgiler.

   Sil
 5. Laktozsuz süt kardeşim içiyor ama ben de kahve de kullanmıştım sadece 😂😂😂 hanımım alerjisi olanlar için ideal tabi ki 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Afiyetler olsun FEnocuğum. Eskiden bu imkanlar yokken zormuş, ne mutlu artık her yerde ulaşılabiliyor.

   Sil
 6. Denemek için bir kere Laktozsuz süt almıştım. Tatlı gelmişti bana. Süt konusunda bir problem yaşamadığımız için normal süte devam ettik. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben hala denemedim laktozsuz sütü. Bir deneyeyim bakalım. Afiyet olsun;)

   Sil